Arbuzy z ogródka

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-grzybobojcze https://www.ziemovit.pl/produkty/podloza/podloze-do-pelargonii

Pewnym zaskoczeniem dla wielu osób może być to, że nawet w polskich warunkach klimatycznych udaje się czasami hodować owoce, które wydają się być zarezerwowane wyłącznie dla państw, gdzie jest bardzo ciepło, a słońce świeci niemalże cały rok. Dobrym przykładem są arbuzy, które do Polski są zazwyczaj sprowadzane z Hiszpanii lub z Grecji.

Z powodzeniem hoduje się je również na Węgrzech czy w Bułgarii, co już może dawać nam do myślenia. W naszym ogródku także możemy cieszyć się plonem z tych pysznych, orzeźwiających owoców.

Nasiona arbuza można bez problemu kupić – kosztują niewiele, a dają szansę na udaną uprawę. Oferowane na krajowym rynku odmiany różnią się nieco od tych sklepowych.

Przede wszystkim owoce rosną znacznie mniejsze, jednak nie brakuje im soku ani słodyczy. Arbuz jak wiadomo lubi słońce, więc jeśli trafi nam się słoneczne lato pyszne zielone kule będą rosły jak na drożdżach.

Możliwość zjedzenia arbuza prosto z ogrodu to wielka frajda dla dzieci. Warto zachować sobie czarne pestki z dojrzałych egzemplarzy, bo po wysuszeniu można spróbować zasadzić je w ziemi i obserwować jakie będą tego rezultaty.