Bez profilaktyki nie pokonamy raka

www.desig-n.pl w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny

Walka z nowotworami nie jest prosta – nie ma się co oszukiwać. Nie bez powodu jest to kategoria chorób, która budzi najwięcej strachu i której leczenie pochłania każdego roku najwięcej środków pieniężnych. Można jednak obniżyć te koszty i co szczególnie istotne radykalnie poprawić statystyki odnoszące się do zachorowań, a także do wyleczalności.

Kluczem do tego są wczesne diagnozy u osób, które z rakiem muszą się borykać. Wtedy można mówić o realnym skróceniu czasu terapii oraz uczynieniu jej tańszą. Profilaktyka znalazła się na sztandarach lekarzy, urzędników odpowiedzialnych za służbę zdrowia oraz działaczy pozarządowych, którzy zajmują się sprawami medycznymi.

Jednak samo mówienie o tym ze strony osób o największej wiedzy nie wystarczy. Należy jeszcze dotrzeć z tym przekazem do tych, które mają o siebie zadbać. Kobiety muszą chodzić na badania i muszą mieć świadomość tego, że zdrowie nie jest im dane raz na zawsze.

Z takim podejściem będą mogły efektywnie poprawić swoją sytuację. Aktywna postawa ze strony pań będzie również ogromnym ułatwieniem dla samych lekarzy, którzy będą mogli skupić się na diagnostyce i leczeniu. Przecież oni wszyscy doskonale wiedzą o tym, że kiepskie statystyki wykrywalności i uleczalności raka stanowią obciążenie dla całego środowiska medycznego.

Jeśli kobiety nie będą unikać badań, jeśli będą je traktować jako coś normalnego i koniecznego, jedna strona pomoże drugiej. Polki wreszcie będą zdrowsze, a polscy medycy nie będą musieli się wstydzić przed zachodnimi kolegami.