Czy klonowe meble mogą być dobre?

konglomerat poznań https://kiddyfave.com/zestawy-mebli,122,0.html

Niektóre drzewa są tak powszechnie wykorzystywane w meblarstwie, że już sama ich nazwa budzi w nas skojarzenia z ich sztandarowymi cechami. Chyba każdy wie, że dębina jest jednym z najtwardszych rodzajów drewna, sosna cieszy się popularnością ze względu na cenę, a mahoń wyróżnia się niepowtarzalnym kolorem.

Tymczasem stosunkowo rzadko możemy bez zastanowienia powiedzieć coś o drewnie klonowym. Czy to oznacza, że nie warto wykorzystywać go do produkcji mebli? Istnieje bardzo prosty powód, dla którego nie posiadamy jednoznacznych skojarzeń z drewnem klonowym.

W jego zakresie wyróżniamy mnóstwo gatunków, a każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi cechami. Zwykle różnice w tym zakresie istnieją na poziomie twardości, która może różnić się w zależności od konkretnej odmiany klonu.

Łączy je jednak wspólna barwa, bo niemal wszystkie odmiany klonu są jasne. W większości z powodzeniem znajdują zastosowanie w przemyśle meblarskim.

Warto wiedzieć również, że klon jest dość powszechnie występującym drzewem liściastym, którego liczne odmiany można spotkać na całej północnej półkuli. Co ciekawe, rzadko spotykane są samotnie rosnące klony – zwykle występuje w towarzystwie innych drzew, również liściastych.