Czy warto postawić na kosiarkę rotacyjną?

www.d-7.pl

Przy pielęgnacji trawnika nie ma innej opcji jak skorzystać z kosiarki, która od lat jest najlepszym i jednym z najbardziej popularnych ogrodowych narzędzi. Rodzajów kosiarek jest jednak dużo, dlatego też wybrać jest ciężko – a ten wybór należy dopasować do naszych potrzeb. W jakiej sytuacji sprawdzi się więc kosiarka rotacyjna? Jest to najpopularniejsza chyba opcja dla wszystkich amatorów-ogrodników, gdyż doskonale nadaje się ona do trawy dość wysokiej, która koszona jest dość rzadko.

Nie ma też znaczenia, czy teren jest płaski, czy nie, ponieważ tego typu urządzenie poradzi sobie nawet z nierównościami. Nic więc dziwnego, że jest to bardzo popularne urządzenie wśród osób, które posiadają działki poza miastem. Samo działanie tego typu kosiarki polega na obrotowym ostrzu, które obraca się wokół własnej osi.

Kosiarka rotacyjna będzie więc bardzo dobrym pomysłem dla tych, którzy posiadają nieco większy ogródek i często pozwalają mu nieco zarosnąć, a koszenie traktują bardziej jak pracę aniżeli przyjemność.