Dbaj o dłonie podczas biegania

www.kronen-klasmann.pl http://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/330/rowery-i-akcesoria.html taternik-sklep.pl

Dłonie biegaczy są wystawione na działanie wielu szkodliwych czynników atmosferycznych. W zależności od pory roku dłonie będą wymagały różnego rodzaju pielęgnacji i zabezpieczenia. Latem, kiedy słońce intensywnie świeci pamiętaj o tym, by na dłonie nakładać krem z filtrem. Smaruj także ramiona, które są szczególnie narażone na poparzenia.

Brak takiej ochrony przyspiesza proces starzenia się, co będzie widoczne szczególnie na dłoniach. Natomiast zimą smaruj dłonie tłustym kremem, który chroni skórę przed zimnem. Zakładaj też rękawiczki, które będą chroniły przed odmrożeniami. Dłonie są tą częścią ciała, która najłatwiej im ulega.

Rękawiczki nie muszą być grube, zwłaszcza wtedy, jeżeli mróz nie jest duży. Możesz je zakładać także wtedy, gdy wieje silny wiatr. Rękawiczki ochronią wówczas dłonie przed podrażnieniami i wysuszeniem. Jeżeli dużą uwagę przywiązujesz do sportowej odzieży to możesz zaopatrzyć się w sportowe rękawiczki, które zwiększają komfort podczas biegania, gdyż odprowadzają wilgoć na zewnątrz.