Dekoracje, czyli elementy trwałe

Kilka razy wzmiankowaliśmy już o dekoracjach ogrodowych i o tym, że mają one spore znaczenie dla tego, jak ogród będzie ostatecznie wyglądał. To rzeczywiście bardzo istotna kwestia związana z wymiarem estetycznym naszej zielonej enklawy. Kupując dekoracje nie powinniśmy podejmować decyzji przypadkowych, bo szalenie istotna jest kompozycja. W internecie oraz w literaturze fachowej znajdziemy wiele porad odnośnie tego, jakie dekoracje sprawdzą się przy danym zasobie roślin.

Mają one tę zaletę, że zazwyczaj nie wymagają żadnej pielęgnacji poza utrzymywaniem ich w czystości. Wystarczy je ustawić w pożądanych miejscach i cieszyć się z tego, jak doskonale dopełniają efektu. Od strony wizualnej dekoracyjne przedmioty są tak samo zróżnicowane jak rośliny, dlatego właśnie tak istotna jest spójność kompozycji. Niektóre typy roślin lepiej współgrają z elementami drewnianymi, inne z ceramiką lub naturalnym kamieniem.

Możemy bez skrępowania podglądać, jak zrobili to inni – internet jest pełen fotografii profesjonalnie zaplanowanych ogrodów, gdzie wszystko jest w idealnej harmonii.