Groźna cukrzyca

www.2012gniewojca.pl meble do przedpokoju na co zwracać uwagę przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego

Zupełnie innym typem choroby jest cukrzyca. Ma ona charakter cywilizacyjny, ponieważ występuje bardzo powszechnie. Jednym z głównych podłoży jej występowania jest niewłaściwy model żywienia, który pociąga za sobą między innymi plagę otyłości. Osoby z zaburzeniami wagi i nadwagą są zaliczane do grupy ryzyka i wśród nich cukrzyca jest odnotowywana znacznie częściej niż w przypadku osób, które takich problemów nie mają.

Cukrzyca ma to do siebie, że w określonych sytuacjach przyjmuje postać albo skrajnego niedoboru cukru we krwi, albo jego nadmiernej ilości. W przypadku niektórych osób borykających się z poważniejszymi formami cukrzycy konieczna jest terapia insulinowa, polegająca na regularnym przyjmowaniu insuliny. Jest to konieczne, jeśli w wyniku zaburzeń naturalna ilość wytwarzanego przez organizm związku jest niewystarczająca. Brak odpowiedniej reakcji na problemy z poziomem cukru może mieć dramatyczne skutki i prowadzić na przykład do śpiączki cukrzycowej.

Czasami powikłaniem przewlekłej z natury rzeczy cukrzycy jest tak zwana stopa cukrzycowa, która może skutkować nawet utratą części kończyny.