Instagram

www.ceefinancialhub.pl agencja brandingowa poznań

Instagram to najbardziej wyspecjalizowany portal społecznościowy, który oferuje swoim użytkownikom niewiele funkcji w porównaniu na przykład do popularnego Facebooka czy Twittera. Instagram jednak zrzesza bardzo dużą liczbę użytkowników ze względu na możliwość wrzucania do sieci, na własny profil zdjęć i dzielenia się z nimi z przyjaciółmi.

Niemniej jednak, Instagram jest często wykorzystywany przez osoby sławne i znane w Internecie to poszerzenia swojej aktywności. Instagram można więc uznać za profil pomocniczy przy profilu facebookowym czy twitterowym.

Ulepszeniem insagrama jest specjalna aplikacja dostępna na większość systemów operacyjnych smart fonów, która pozwala na wykonanie zdjęcia komórką i natychmiastowe dzielenie się nim z przyjaciółmi czy rodzinom. Od roku 2012 portal społecznościowy Instagram należy do Facebooka i został wykupiony za ponad milion dolarów.

Od tego czasu można zauważyć spadek popularności Instragrama ze względu na zmianę zasad polityki prywatności i praw autorskich. Od roku 2013 zdjęcia mogą być kupowane przez zewnętrzne firmy i wykorzystywane przez nie do własnych celów, mimo że dany użytkownik nie zarabia na tym.