Jakość ziemi kluczowa dla upraw

www.dziengniewu.pl Pianki wysokoelastyczne

To, co rośnie najczęściej potrzebuje ziemi. Musi być ona naprawdę dobra, bo tylko wtedy mamy pewność, że wszystko rozwinie się nam tak jak sobie tego życzymy. Ponieważ z ziemią bywa rozmaicie, warto przed projektowaniem ogrodu sprawdzić, jak wygląda ta na naszej działce. Powinna być wilgotna, pulchna i ciemna.

Taka zapewnia najlepsze zbiory i prawidłowy cykl wegetacji roślin. Gorzej, jeśli ziemia jest sucha i jałowa. Wówczas nasze możliwości hodowlane mogą się zakończyć na trawie, a nawet ona bywa w takiej sytuacji mało okazała. Są na to jednak sposoby.

W miejscach, w których chcemy sadzić bardziej wymagające rośliny warto umieścić dobrej jakości ziemię ogrodową, a tę zastaną wykopać i usunąć. Wiąże się to z dodatkową pracą oraz kosztami, jednak opłaca się tak zrobić, gdy zależy nam na dobrych efektach uprawiania ogródka. Będziemy z tego czerpać tyle radości, że nieco wysiłku nie będzie stanowić problemu. Ziemia ogrodowa nie jest przy tym specjalnie droga, więc tym bardziej możemy sobie pozwolić, by nieco się z nią „pobawić”.