Karmniki dla ptaków

www.szymoncofalik.pl https://www.ziemovit.pl/produkty/ziemovit-naturalny/naturalny-nawoz-do-warzyw

Latające stworzenia są bardzo sympatyczne i miło, gdy zechcą zawitać do naszego ogrodu. Są łatwe sposoby, aby nakłonić ptaki do regularnych odwiedzin. Wystarczy umieścić w naszym ogródku karmnik. Nie tylko pozwala on ptactwu najeść się do syta, ale równocześnie sprawia, że ogród zyskuje cenną dekorację.

Możemy zdecydować się na samodzielne wykonanie karmnika. Nie jest to zadanie trudne, wystarczy jedynie mieć nieco smykałki i zorganizować porządne drewno. Jeśli nie mamy czasu lub umiejętności, z łatwością znajdziemy gotowe karmniki. Można zamówić je chociażby w internecie, a ceny nie są specjalnie wygórowane.

Poszczególne modele różnią się wielkością. Im większy, tym więcej możemy wysypać na niego ziaren, które potem będą stopniowo pałaszowane przez rozmaite gatunki ptaków. Bardzo dobrym pomysłem są również karmniki dla sikorek, w których umieszcza się kawałek słoniny. To przysmak tych uroczych ptaszków, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy sikorki potrzebują kalorii, aby radzić sobie z niskimi temperaturami.

Taka pożyteczna dekoracja w ogrodzie dostarczy nam wiele radości.