Ogród minimalistyczny

poznań listwy przypodłogowe www.hanzeatycki.pl Kwitnący balkon

Urządzając ogród w stylu minimalistycznym, powinniśmy pamiętać o tym, aby taki charakter zachować na każdej płaszczyźnie. Należy spojrzeć na rośliny w ogrodzie, małą architekturę i ocenić, czy nasz ogród rzeczywiście możemy nazwać nowoczesnym, minimalistycznym. Powinien się charakteryzować prostą formą we wszystkich aspektach, jasną kolorystyką i monochromatycznością.

Możemy skorzystać z dwóch możliwości, jeśli chodzi o barwy. W nasadzeniach roślinnych oraz w meblach ogrodowych i ozdobach wykorzystać podobną tonację kolorystyczną. Jeśli zechcemy, by otoczenie trochę ożywić, watro wprowadzić barwy na zasadzie kontrastu.

Jeśli nasz dom jest również w nowoczesnym stylu, powinniśmy przejście z niego do ogrodowej przestrzeni podkreślić wyjątkowymi meblami, tak, by obie powierzchnie były ze sobą powiązane. Do takiego zadania najlepiej nadają się meble wykonane z metalu, szkła o prostej, czystej formie. Możemy je ustawić w samym ogrodzie na twardym podłożu; tam też dobrze będą wyglądały nowoczesne elementy ozdobne np.

kamienne kule lub krótko strzyżone krzewy.