Podlewanie trawnika

Trawa w ogrodzie cieszy oko swą soczystą zielenią, jeśli jednak ją przesuszyć – natychmiast zżółknie. Na szczęście nawet bardzo wysuszona po ulewnym deszczu znów się zazieleni. Aby jednak zawsze była w dobrej kondycji, niezbędne jest regularne jej podlewanie.

Jeśli dopiero zakładamy trawnik, a do tego jest sucho i wietrznie, podlewać go musimy nawet do trzech razy dziennie. Później, o ile nie ma suszy, wystarczy podlewać trawę raz lub dwa razy w tygodniu. Najlepiej wykonywać tę czynność wcześnie rano, gdyż niższa temperatura, a co za tym idzie małe odparowanie, ograniczą straty wody.

Nie jest zbyt wskazane podlewanie trawy wieczorem, bo możemy narazić ją na choroby grzybowe. Nadmiar wilgoci może doprowadzić też do zarośnięcia trawy przez mech. Do podlewania można używać węża i zraszacza, dobrze jest przygotować kilka stanowisk do podłączenia węży, by ułatwić sobie zadanie.

Przy dużej powierzchni warto jednak zainwestować w profesjonalny automatyczny system nawadniania, który swoją pracę dostosuje do stanu wilgotności gleby i powietrza, a także zadba o trawę pod naszą nieobecność.