Praktyczne lampy ogrodowe

Oświetlenie ma znaczenie zarówno w kontekście dekoracji wnętrz, jak i ogrodu. Poszczególne elementy trzeba wszakże odpowiednio wyeksponować, a bez światła nie jest to wykonalne.

Oczywiście światło pozwala również orientować się w przestrzeni, bo błądzenie po ciemku nie stanowi rozsądnego rozwiązania. W ogrodzie można zatem zainstalować odpowiednie lampy – i tu możliwości są rozmaite.

Część decyduje się na montaż normalnych lamp podłączanych do sieci elektrycznej, które z reguły automatycznie zapalają się o wyznaczonej porze. Są one wbudowane na stałe i jako takie mniej elastyczne.

Na drugim biegunie mamy lampy zasilane energią słoneczną, które są wbijane w ziemię i można je w każdej chwili usunąć lub przenieść w inne miejsce. W ciągu dnia akumulator ładuje się promieniami słońca, a wieczorem dzięki zainstalowanemu czujnikowi lampki zapalają się i bardzo ładnie oświetlają ogrodowe alejki.

Niektóre modele takich lamp są bardzo proste w formie, a inne bogato zdobione. Należy wybrać takie, które pasują do naszej koncepcji dekoracji.