Psychiczne bariery są do pokonania

www.pielegnujemyskore.pl nakładki na sedes http://kaflando.pl/

Rak piersi może wywoływać i wywołuje strach, ale w odniesieniu do stanu naszego zdrowia ma on znacznie szersze podłoże. Generalnie boimy się badań, odstręcza nas personel medyczny i miejsca, w których można się badać i leczyć. To dla nas trudne chwile i wielu z nas wolałoby ich uniknąć. Trudno się dziwić, że psychika reaguje w ten sposób, ale te bariery trzeba przezwyciężyć. W gruncie rzeczy jesteśmy to winni samym sobie, bo dopiero mając spokój z tyłu głowy możemy normalnie funkcjonować. Czy nie czujemy wielkiej ulgi, gdy idziemy na badanie i okazuje się, że wszystko jest w porządku? Tyle było obaw, tyle niepokoju jeszcze kilka godzin i dni wcześniej. Oczywiście nie zawsze rezultaty badań są dla nas pozytywne i to dla wrażliwszych osób z pewnością nie będzie łatwe do zniesienia.

Dlatego ci z większą wrażliwością nie powinni do lekarzy chodzić samemu. Wsparcie bliskiej osoby będzie w takich okolicznościach na wagę złota. Kobiety, które obawiają się diagnozy związanej z rakiem piersi nie są tu wyjątkiem. Jeśli nie w pojedynkę, to z kimś – grunt, aby obawy odeszły w dal i przestały wpływać na nasze życie. Naprawdę opłaca się to zrobić, ponieważ wiedza o naszym organizmie i stanie zdrowia powinna być zawsze rzetelna i aktualna. Dotyczy to również mężczyzn, którzy także czują strach, na przykład przed badaniami urologicznymi. Nie oznacza to jednak, że nie powinni oni w takowych brać udziału.

Wprost przeciwnie – jest to wręcz wskazane, podobnie jak dla kobiet wskazana jest systematyczna mammografia czy wizyty u ginekologa.