Rekonstrukcja piersi szansą na normalność?

krzesła do jadalni http://www.thermofloc-polska.com/

Zabieg mastektomii oznacza, że pierś zostaje usunięta. Siłą rzeczy jest to sytuacja nieodwracalna, ale bynajmniej nie przesądza, że nie ma sposobów na to, aby ów ubytek sprytnie zamaskować i toczyć całkiem normalne życie. Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę fakt, że po odjęciu piersi konieczna będzie rehabilitacja. Co najmniej przez kilka miesięcy będą też obowiązywały pewne restrykcje odnośnie zakresu dopuszczalnych czynności.

Nie będzie wolno na przykład dźwigać ciężarów – w przypadku niektórych pań już do końca życia. Prawidłowo wykonana mastektomia nie powinna w żaden sposób oddziaływać na mięśnie i nerwy w innych partiach ciała, jednak sytuacje wzmożonego wysiłku kobiety po tym zabiegu przeżywają nieco inaczej. Mogą się szybciej męczyć i szybciej odczuwać dyskomfort w ręce po tej samej stronie, po której odjęto pierś. Strona estetyczna także ma dla pań ogromne znaczenie, dlatego właśnie należy rozważyć przeprowadzenie zabiegu rekonstrukcji piersi.

Zyskuje on coraz większą popularność. Można powiedzieć, że w wyniku takiego zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej kobieta zyskuje protezę piersiową. Przy obecnym stanie technik medycyny estetycznej wizualnie może być trudne do stwierdzenia, że kiedykolwiek miał miejsce tak agresywny zabieg. Oczywiście koszt wykonania rekonstrukcji na tak wysokim poziomie jest znaczny.

Często refundowane są tylko bardziej oszczędne warianty tego zabiegu, jednak każda perspektywa odzyskania choć sporej części kobiecości zawartej w odjętej piersi jest optymistyczna.