Stoły budujące wizerunek

www.12blot.pl Edumax - meble szkolne

Nieliczni właściciele firm zdają sobie sprawę z tego, w jakim stopniu stół konferencyjny wpływa na wizerunek ich przedsiębiorstwa. Musimy mieć świadomość, że stół konferencyjny nie jest zwykłym meblem, ale czymś znacznie więcej.

Ten odpowiednio dobrany mebel niemalże wysyła wiadomość do naszych partnerów w interesach, że poważnie traktujemy naszą firmę i współpracowników. Jak jednak dobrać odpowiedni stół konferencyjny? Aby sam prosty mebel budował prestiż przedsiębiorstwa nie zawsze powinien być tylko duży i okazały, a bardziej dobrany do pomieszczenia, w którym się znajduje.

Oczywistością jest, że nasz zakup powinien być dokonany przy uwzględnieniu wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy. Za duży stół sprawi, że w pokoju konferencyjnym panować będzie klaustrofobiczna atmosfera i o porozumienie będzie znacznie trudniej.

Jeżeli nasza firma nie posiada odpowiedniego pomieszczenia, to tę funkcję może przejąć nawet gabinet dyrektorski, ale musimy pamiętać o wyraźnym wydzieleniu strefy konferencyjnej i dyrektorskiej, co pozwoli na zaprowadzenie bardziej swobodnej atmosfery. Dodatkowo dobrym pomysłem jest takie ustawienie stołu, by uczestnicy konferencji nie czuli się jak petenci, a więc należy unikać umieszczania u szczytu takiego stołu biurka dyrektora.

Ponadto, same ustawienie krzeseł pomiędzy stołem wpływa na relacje partnerskie, które przy tym stole właśnie będą się tworzyć i rozwijać. Najważniejsze, aby nasz rozmówca czuł się w przy stole konferencyjnym jak najswobodniej, dlatego najlepiej posadzić go na przeciwko siebie.

Jeśli jednak stół jest w kształcie prostokąta i jednocześnie bardzo wąski, przy takim ustawieniu krzeseł na przeciwko siebie stworzy się dość duży dystans, a co za tym idzie bariera pomiędzy nami, a naszymi rozmówcami.