Utrata piersi kobiecym dramatem

Dla wielu kobiet perspektywa odjęcia piersi jest jednym z najbardziej dramatycznych i trudnych do zniesienia wydarzeń. Jednak to konsekwencja zaawansowanego nowotworu, który nie został w porę wykryty i leczony.

Fakt, że są kobiety, które pierś straciły powinien być dla milionów innych na świecie najlepszą motywacją do tego, aby uczęszczać na badania mammograficzne i mieć jak największy zakres wiedzy na temat swojego organizmu. Profilaktyka jest najlepszą obroną przed rakiem i najlepszym sposobem na to, aby obie piersi miały się doskonale i zostały na swoich miejscach.

Strata piersi ma szczególny wymiar dla kobiet, ponieważ pierś jest jednym z najbardziej naturalnych symboli kobiecości. Jest związana z karmieniem dziecka, stanowi również jedną z bardziej erogennych stref kobiecego ciała.

Utrata choć jednej piersi oznacza dla amazonki zmianę sposobu życia, może być też psychicznym ciężarem, który ciężko będzie unieść. Dlatego w tej sytuacji tak istotne jest wszechstronne wsparcie ze strony bliskich osób.

To z nich należy czerpać siłę i motywację do walki. Odjęcie piersi to trudna decyzja dla lekarzy, ale w pewnych sytuacjach zwyczajnie konieczna.

Jeśli do tej pory nie wystąpiły przerzuty w kierunku organów wewnętrznych, mastektomia daje dużą szansę na to, aby zdusić nowotwór w zarodku. Choć zawsze istnieje ryzyko nawrotu choroby, z czym również należy się liczyć.

Nie wolno popełnić błędu i zostawić tych spraw samym sobie, bo zaniechania zawsze przybliżają kobietę do perspektywy zaawansowanego stadium raka i usunięcia piersi.