Wady kosiarek spalinowych

www.knaf.pl Nawozy granulowane

Posiadacze średnich bądź dużych ogródków czy powierzchni trawiastych bardzo często decydują się postawić na kosiarki spalinowe, które cieszą się sporym powodzeniem.

Powody tego są proste – tego typu kosiarki są po prostu dużo wydajniejsze, nie potrzebują prądu, a do tego doskonale sprawdzają się na dużych, nawet pagórkowatych terenach.

Mają też jednak swoje wady, wśród których najpoważniejsza jest ta wynikająca ze źródła ich zasilania, a mianowicie chodzi tu o szkodliwe dla środowiska spaliny, jakie wydzielają podczas działania.

Dodatkowo, nie tylko sam zakup takiej kosiarki jest nieco droższy od choćby opcji elektrycznej, ale także zwiększają się koszty eksploatacji związane z na przykład regularną wymianą olejów silnikowych.

Eksperci odradzają więc te urządzenia w mniejszych ogrodach, gdzie kosiarki elektryczne w zupełności powinny nam wystarczyć.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że kosiarki spalinowe – często w formie kosiarek traktorowych na czterech kółkach – bywają bardzo głośne, więc mogą być sporą przeszkodą w wypoczynku.