Wady kosiarek spalinowych

www.knaf.pl

Posiadacze średnich bądź dużych ogródków czy powierzchni trawiastych bardzo często decydują się postawić na kosiarki spalinowe, które cieszą się sporym powodzeniem.

Powody tego są proste – tego typu kosiarki są po prostu dużo wydajniejsze, nie potrzebują prądu, a do tego doskonale sprawdzają się na dużych, nawet pagórkowatych terenach.

Mają też jednak swoje wady, wśród których najpoważniejsza jest ta wynikająca ze źródła ich zasilania, a mianowicie chodzi tu o szkodliwe dla środowiska spaliny, jakie wydzielają podczas działania.

Dodatkowo, nie tylko sam zakup takiej kosiarki jest nieco droższy od choćby opcji elektrycznej, ale także zwiększają się koszty eksploatacji związane z na przykład regularną wymianą olejów silnikowych.

Eksperci odradzają więc te urządzenia w mniejszych ogrodach, gdzie kosiarki elektryczne w zupełności powinny nam wystarczyć.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że kosiarki spalinowe – często w formie kosiarek traktorowych na czterech kółkach – bywają bardzo głośne, więc mogą być sporą przeszkodą w wypoczynku.