Wspaniały ruch amazonek

ozdobne lustra chorobywpodrozy.com.pl

Panie, które musiały pożegnać się z piersią nie pożegnały się z życiem – często właśnie w wyniku zabiegu mastektomii. Stanowi on jeden ze sposobów na ratowanie życia osobie chorej i choć ma on daleko idące konsekwencje estetyczne i emocjonalne, należy go traktować w kategoriach czysto medycznych. Kobiety, które musiały pożegnać się z piersią muszą niejako narodzić się na nowo. Wrócić do społeczeństwa i do życia rodzinnego. Jedne znoszą to lepiej, inne gorzej, ale z pewnością nie ma takiej kobiety z odjętą piersią, dla której byłoby to obojętne.

Każda amputacja, a z czymś takim mamy do czynienia, jest wielkim ciężarem, ponieważ jest nieodwracalna. I nawet najlepiej wykonana rekonstrukcja piersi nie zmienia faktu, że ta prawdziwa i żywa odeszła do historii. Czy jednak na tym ma się kończyć historia życia kobiety i jej życiowej radości? Absolutnie nie! I właśnie dlatego powstał międzynarodowy ruch amazonek, czyli kobiet po zabiegu mastektomii. Udzielają one sobie wsparcia, pokazują młodszym koleżankom nową drogę w życiu. Trudno nie darzyć tych pań szacunkiem.

Są to osoby w różnym wieku, które w pewnym momencie usłyszały tę jakże trudną do przyjęcia diagnozę. Czasami w wyniku zbyt wczesnego wykrycia choroby, a czasami w wyniku jej bardzo agresywnej postaci nie udało się uniknąć fatalnego scenariusza i mastektomia była koniecznością. To bardzo ciężkie do zniesienia, ale amazonki pokazują, że bez piersi można żyć dalej. Można czuć się w dalszym ciągu kobieco i atrakcyjnie. Taka postawa jest godna podziwu.