Wygraj życie z Fundacją Rak\’n\’Roll

www.nachwasty.net.pl

W 2009 roku powstała Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie, by poprawiać jakość życia osób chorych na raka, a także zmieniać sposób myślenia o chorobie. Inicjatywa wyszła od Magdy Prokopowicz, która sama doświadczyła choroby onkologicznej.

Celem Fundacji była zmiana schematu mówienia o nowotworze w przestrzeni publicznej i szerzenie pozytywnej energii. Chciano podnieść świadomość o chorobie i sprawić, by kobiety mogły walczyć o swoją kobiecość mimo ciężkiej choroby.

Fundacja wspiera działania zmierzające do aktywizacji osób cierpiących na choroby nowotworowe oraz stara się kreować ich pozytywny wizerunek. Dostarcza informacji na temat nowotworów, organizuje grupy wspierające i zrzeszające chorych oraz ich bliskich.

Rak’n’Roll pragnie podnosić ludzi na duchu, przywracać radość życia i uśmiech na twarzy. Fundacja zrealizowała wiele projektów, między innymi kampanię edukacyjną „Wyrolluj raka” czy projekt „Uczłowieczanie poczekalni onkologicznych”, w ramach którego remontowano poczekalnie, by uczynić je bardziej przyjaznymi.