Zalety ogrodowych aktywności

http://www.laminart.pl/oferta/strona/zastosowanie,25

Fantastyczne chwile jakie możemy spędzić w ogrodzie zawsze powinny być pretekstem do integracji dla całej rodziny. W końcu ogród to wspólna przestrzeń, a więc warto przebywać w niej razem.

Chodzi zarówno o beztroską zabawę, jak też o bardziej zorganizowane działania związane z dbaniem o ogrodowe rośliny. Jeśli wcześnie nauczymy dzieci doceniać zieleń, a także zajmować się kwiatami, owocami i warzywami ogrodowymi, to jest duża szansa, że w przyszłości połkną bakcyla i same z siebie będą chciały w ogrodzie pracować.

Każdy rodzic, któremu uda się doprowadzić do takiej sytuacji z pewnością będzie z siebie dumny. Ogród to miejsce, w którym powinniśmy być w grupie, bo wtedy jest najprzyjemniej.

W czasie gdy dzieciaki się bawią, dorośli mogą doglądać upraw. Te powinny być wyraźnie oddzielone od części rekreacyjnej, ponieważ maluchy szalejące i biegające we wszystkie strony mogą przypadkiem uszkodzić rośliny.

Należy tego uniknąć, stąd sugestia, aby zadbać o precyzyjny rozdział stref w ogródku. Gdy każdy będzie mógł na tym terenie znaleźć coś dla siebie, radość zagości na twarzach wszystkich domowników.